Blogi

Maalritööd ›› Välisvärvimine

Pinnatöötlus | Puitpinnad

Hallituse eemaldamine

maalritööd, välisvärvimine

Hallitus- ja sinetusseeni voib esineda nii uutel kui ka varem värvitud pindadel. Hallitusega kaetud pinnad tuleb enne värvim

ist toodelda hallitusvastase puhastusvahendi lahusega. Töötlemist tuleb alustada nagu pinda pesteski suunaga altpoolt


use toimeaega pikendada.

  ülespoole. Töövahendiks sobib nii sünteetiline hari kui ka aiapiamises kasutatav prits. Pärast pinnat öötlust jäetakse lahus umbes pooleks tunniks pinnale toimima. Tugevasti hallitanud pindael tuleb töötlust korrata ja lah

Pärast tootlemist tuleb aluspind kindlasti lopudada puhata veega. Loputamist tuleb alustada suunaga ulevalt allapoole.

Peab arvestama, et hallitusvastase puhastusvahendiga ei saa eemaldada sugavale puitu tunginud sinetusseeno. See piirab näiteks heledate puidu- kaitsevahndite kasutamist.

Harjamine

Uued pinnad tuleb alati enne värvimist puhtaks harjata saepurust ja muudest lahtistest osakestest, et värvikihi alla jääv tolm ei nõrgendaks nakkumist aluspinnaga. Terasharjamist tuleb kasutada kestendavate puidukaitsevahendite ja muldvarvide või vana halliks tõmbunud puidu eemaldamiseks aluspinnalt.

Terasharjamist tuleb kindlasti sooritada piki puidukiudu, et vältida liigsed puitpinna kahjustamist.

Tags: maalritöödvälisvärvimineleeliseline pesu

Teostame  maalritöödehitustöödtrepikodade remontfassaaditööd ja muud tööd.

Maalritööd ›› Välisvärvimine

Pinnatöötlus | Puitpinnad

Leeliseline pesu

Määrdunud uus või varem värvitud puitpind tuleb töödelda leeliselise puhastusvahendi vesilahusega. Pesemisega eemaldatakse aluspinnalt mustus, rasv, olid jms. Pesemist tuleb alustada suunaga altpoolt ulespoole, et vältida allavoolava vee määrdunud niresid pesemata pinnal. Töövahendiks sobib koige paremini sünteetiline hari.

Et laikivaid pindu matistada ja anda parem nakkevõime uue värvikihiga, tuleb autokool mustamäel kasutada vedeldamata puhastusvahendid. Peale tootmist tuleb aluspind kindlasti loputada puhta veega. Loputamist tuleb alustada suunaga ülevalt, liikudes allapoole.

Värvitud puitpinna pesemiseks ja lahtise varvikihi eemaldamiseks võib kasutada ka kõrgsurvepesu. Selle puuduseks on puitpinna liigne margamine. Pinda pestes imendub vesi läbi vuukide ja värvist puhastatud kohtade sügavale puitu ega paase kuivana, kuid värvimiseks on veel liiga märg - värv ei nakku aluspinnaga ja pinnast välja tungiv vesi võib värvikiles mulle tekitada.

Tags: maalritööd,välisvärvimine, leeliseline pesu,

Maalritööd ›› Välisvärvimine

Pinnatöötlus | Puitpinnad

Eeltöötlus

maalritööd, välisvärvimineAluspinna eeltöötlus on pinnatöötluse raskeim, kui olulisim osa. Eeltöötlusega antakse viimistlusvärvile parem nake aluspinnaga, mis pikendab hooldusvärvimise vahet. Sobivat eeltöötlusmeetodit valides tuleb arvestada aluspinna ja eelnevalt kasutatud pinnatöötlusvahendi seisukorda ja tuupi.  

Heas seisukorras pinna eeltöötlus võib piirduda pesemise, lihvimise või terasharjamisega. Halva seisukorras pinna korral või varasema pinnatöötlusvahendi asemel muud kasutades tuleb vana värvikile eemaldada kas mehhaaniliselt, keemiliselt või termiliselt olenevalt pinna suurusest, värvikihtide arvust, aluspinna tugevusest jms. Pinna puhastamisel peaks valtima liivapritsi kasutamist, sest see rikub puitpinda liigselt. Väga halvas seisukorras pinna  korral, mida ei ole välisvarviga üldse või pikka aega kasitletud, tuleb kaaluda ka voodrilaudade ostalist või täielikku vahetust.

Suurt tähelepanu tuleb enne eeltöötluse alustamist pöörata tekkinud pinnadefektidele, et parandada konstruktsioonides olevad vead, mis võimalikud defektid pqhjustasid. Kui nätieks akende hooldusel on nende alaosades taheldada värvi kestendamist, tuleks enne eeltöötluse alustamist kontrollida klaasikiti või liistu seisukorda ja vajadusel klaas uuesti kittida või vahetada aknaliist, et mööda aknaklaasi alla vajuv vihmavesi ei pääseks puitpinda.

Tags: maalritööd, välisvärvimine